Промяна новините на форума:

Скъпи потребители, предстои преструктуриране на форума. Тази дейност ще отнеме време. Ако форума прекъсне или се загуби, не се притеснявайте това ще е за кратко и ще бъде с цел обновяване. С тази новина искам да опровергая слуховете за закриване на форума.

Main Menu

Re: 1.07.1953г. - 1.07.2013г. – в памет на Вергил Ваклинов, Дончо Ганев и с/к Вихър

Започната от dimo7, 30.06.2013 г., 08:20 ч.

« назад - напред »

dimo7

  Нека на утрешния ден 01.07.2013г, КОГАТО СЕ НАВЪРШВАТ 60 ГОДИНИ ОТ ПОДВИГА  ГЕРОИТЕ на ГРАНИЧНИ ВОЙСКИ -ВЕРГИЛ ВАКЛИНОВ и "ВИХЪР" всеки един от нас бивш граничар(НЯМА БИВШИ), ДА СИ ПРИПОМНИ ЗА ТЯХ и ВСИЧКИ ОТДАЛИ МЛАДОСТ и ЖИВОТ ЗА ЗАЩИТА ГРАНИЦИТЕ на БЪЛГАРИЯ!!

ПОКЛОН !!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=_1Z2jPdMh30
http://www.youtube.com/watch?v=mW2WxJXSVe0
http://www.youtube.com/watch?v=V-3FHcsKVQY
www.youtube.com/watch?v=I6XL6vT3TeE

polina_atanasova

Поклон пред героя!!!

stanislav73

Поклон пред героите ГРАНИЧАРИ Ганев и Ваклинов :'( :'(

ПЛАМЕН 68(Феникса)

Поклон пред Героите!!!
СТ.Л-Т ПЛАМЕН СТОЯНОВ

ilia2003

Поклон доземи!!!
...Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

uestli1

Дълбок поклон пред героите-граничари Ваклинов и Ганев !!!


Божидар Банков

Поклон пред ГЕРОЙТЕ

доктора

,,НА ДЪРЖАВНАТА ГРАНИЦА-ДЪРЖАВЕН РЕД!"

MLADEN

Поклон и вечна памет на Героите !!!
И няма бури ,  няма  вражи  сили  моща  на  ГРАНИЧАРЯ  да  сломят !!!

0898 78 43 58

нешо

Слушам песента за Ваклинов и както винаги буца засяда на гърлото ми и сълзите пълнят очите ми. Предполагам, че е така с всеки чул някога тази велика песен. Песента наистина е велика, защото е съхранила героизма на българските граничари. А саможертвата на тези обикновени български момчета и вярното куче Вихър е достойна за преклонение. В българския фолклор са останали и други песни за славни герои, за легендарни народни закрилници и величави смърти. Всички те са се запазили защото са намерили място в сърцето на всеки българин. Тази песен има не по-малко място в нашите сърца, защото е истинска, защото е от нашето съвремие. Защото подвигът на тези момчета е доказателство, че духът на тези, които създадоха България и я отстояваха с цената на собствените си животи е жив. Нещо повече, тази песен трябва да бъде изучавана в българското училище, по-достоен пример за подражание няма да намерим. Подвигът на Ваклинов, Ганев, кучето Вихър и техните другари е съизмерим с този на Ботев и Левски, защото и те знаеха, че не могат да отстъпят нито крачка.
Поклон вам, другари граничари, ние ще ви помним вечно!
"Ние, силните, сме длъжни да понасяме немощите на слабите и не на себе си да угаждаме: всеки от нас е длъжен да угажда на ближния в доброто, за назидание."

Послание към римляните 15:1-2

m_p_kolev

Поклон и вечна памет на ГЕРОИТЕ!

morski

 Поклон пред светлата им памет!

Ивайло Христов

Преди шестдесет години на днешния ден в доспатската комендатура вероятно никой не е предполагал какви паметни събития предстоят през нощта срещу 2-ри юли...

Днес, шестдесет години по-късно нямаше вой на сирени в 12:00 ч.,
но героите от битката при Римския мост не са забравени,
поне докато ни има нас - "Граничарите на България"!



Минута мълчание...

От браздата започва Родината!

harigraniza

      Браво Ивайло!!! Докато има такива като вас, ще има България!!!

Статистика

Members
Total Members: 4716
Latest: слави
New This Month: 2
New This Week: 2
New Today: 0
Stats
Total Posts: 509906
Total Topics: 1913
Most Online Today: 152
Most Online Ever: 8646
(09.06.2026 г., 14:46 ч.)
Users Online
Members: 0
Guests: 167
Total: 167
Powered by EzPortal