Промяна новините на форума:

Скъпи потребители, предстои преструктуриране на форума. Тази дейност ще отнеме време. Ако форума прекъсне или се загуби, не се притеснявайте това ще е за кратко и ще бъде с цел обновяване. С тази новина искам да опровергая слуховете за закриване на форума.

Main Menu

Стихотворения за граничаря

Започната от Димитър Стоичков, 04.01.2012 г., 20:02 ч.

« назад - напред »

stanyanev

За да имаше тогава любов и мечти
Да ги имаше и сега да ги има
В мразовити нощи и студени дни
Над тебе ний бдяхме наша мила РОДИНО

С. Янев

dobrev621

Цитат на: Ивайло Христов - 24.11.2015 г., 17:50 ч.
Цитат на: Милчо Цоков - 24.11.2015 г., 12:46 ч.
И сега лежи мълчалив,
един кестен над него напъпва.
Може би щеше да остане жив,
ако знаеше да отстъпва !

От кое стихотворение е този куплет?
От Ефтим Ефтимов е Иво!
GSM-0887655071

Ив.Петров

 Командирът на заставата

Капитане, сигналната мрежа
някой среже ли
някъде с нож,
сякаш твоите вени той реже
и заболява те
в черната нощ,
и сигнала суров не излиза
от гласа на студената тел,
а отляво
на твоята риза,
там, където човек е най-смел,
там, където отваря се рана,
там, където най-силен си бил.
Погледни към върха, капитане!
Някой твойта земя е ранил.
Погледни: тя изправя се строго!
Кой покоя й мирен отне? Ах, тревога!
Тревога!
Тревога!
На коне!
На коне!
На коне!
И нагоре под чуките стръмни
ти изчезваш с най-бързия кон...
Тъй в заставата само се връщаш,
в този кът -
най-далечния тук,
който днеска за тебе е къща
и позиция първа
на ЮГ,
първа крачка на твойта родина
и последна за чуждия крак...!
         Евтим Евтимов
Който не знае какво да прави със свободата, никога няма да я оцени. Особено, ако му е подарена.

Статистика

Members
Total Members: 4717
Latest: В.Зашев
New This Month: 3
New This Week: 1
New Today: 1
Stats
Total Posts: 509946
Total Topics: 1913
Most Online Today: 292
Most Online Ever: 8646
(09.06.2026 г., 14:46 ч.)
Users Online
Members: 0
Guests: 252
Total: 252
Powered by EzPortal