Промяна новините на форума:

Скъпи потребители, предстои преструктуриране на форума. Тази дейност ще отнеме време. Ако форума прекъсне или се загуби, не се притеснявайте това ще е за кратко и ще бъде с цел обновяване. С тази новина искам да опровергая слуховете за закриване на форума.

Main Menu

Среща на граничари, служили на 5 ГЗ „Хала“, с. Вълча поляна, 6 ГО 56480- Елхово.

Започната от Sapient, 07.07.2018 г., 05:49 ч.

« назад - напред »

Sapient

   На 27.04.2018г.! След 35 години! Отново заедно! Два дни спомени! Уникално! Дай боже всекиму такова изживяване! Стойчо Пенчев /санитар/, аз Никола Николов /ИСК/ и Румен Михайлов /кльонист и ВСК/. 82-83г. на ,,Хала"...
Безкрайни благодарности на основателите на този сайт, благодарение на който, след  дълго чакане и упорито търсене, открих старите си другари. Началото е поставено! Офанзивата по издирване на останалите по-стари и по-млади Хали вече продължава съвместно и набира скорост, има резултати и се надяваме скоро и ние като другите да направим голямата среща.   
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

zmiori

"Терминът "русофоб" е измислен от руснаците и техните мекерета, за да дамгосат българските патриоти, които поставят интересите на България над интересите на Русия."

dobrev621

GSM-0887655071

Sapient

Срещата направихме на едно любимо за мен място, курорта Боровец, в хотел Вила парк. От доста време, откакто се чувахме, се чудехме кога и къде да се видим, а искахме и да е семейно. В началото на април се чухме с Румбата,  пита ме как съм с почивките към края на месеца, че говорили със Стойчо да се събираме евентуално. Казвам му, имаме резервации с жената по една оферта за СПА в един хотел на Боровец за 27/28, ако искате идвайте там, сега е момента. Резервираха и те и така. Два ни сладки приказки, спомени, жените се запознаха, СПА, разходки, въобще... Снимките са от хотела и от Цари мали град, антична крепост над с. Белчин, до Самоков. Уникално място. 
Иначе си поставихме за цел да издирим останалите, с които сме служили на тази застава, стари и млади, след което да се събираме всички. Направихме си списъка кой каквото знае и помни. Вече имаме и координати на почти всички, въпрос на време е да се свържем с тях. С един от старите кучета, Кольо Николов от Николаево, вече се чухме, бях му намерил случайно тела тук, във Форума, има регистрация. Много се зарадва пича, съпричастен е към идеята за голяма среща, каза че има данни за още хора, така че , всичко върви. С него се чух оня ден, каза, че има вероятност да мине през Пловдив тези дни, та да се видим. А дано!
Ако някой познава хора, служили на тази застава, без значение периода, да пише, ще бъда благодарен за всяка информация.
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

chekur/Барбов/

Браво, ето това е идеята на форума! Да се открием, срещнем и припомним младостта 8)
Кандидат-подофицер Барбов,ВЕЛИК КУЧОВОД на 6-та глуха- "Бобина"-не Елитен!Войн- спортист,плувец-значконосец.Брадат негодник и ментарджия! Грубиян и оплюващ, обижда.Комсомолски-лизач на мед! ЦСР-0885069774

Sapient

Дано да е така и занапред и тази тема да не отиде в забвение, а да се пълни с още и още такива снимки и писания.
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

Sapient

23.08.2018г. Отново заедно на турската граница, този път семейно, на Резово!
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

Sapient

 На 31.08.2018г.! След 36 години,отново заедно! Кольо Николов от старите кучета и Стойчо Пенчев, среща в Гурково! И двамата ми се обадиха, бяха много щастливи! Следва продължение...
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

Sapient

 На 27.05.2019г.! Открихме и Началството, няма лабаво! След 37 години, среща в Елхово! Старшинката Петър Иванов, Стойчо Пенчев и Командира Атанас Атанасов!
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

Sapient

 На 31.08.2019г.! Отново заедно, семейно, в Китен, хотел "Демира"! Приятели завинаги! Следва продължение...
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

шотокан

Цитат на: Sapient - 09.09.2019 г., 01:13 ч.
На 27.05.2019г.! Открихме и Началството, няма лабаво! След 37 години, среща в Елхово! Старшинката Петър Иванов, Стойчо Пенчев и Командира Атанас Атанасов!
А заместника Николай Добрев от Сливен?

Sapient

Цитат на: шотокан - 09.09.2019 г., 12:25 ч.
Цитат на: Sapient - 09.09.2019 г., 01:13 ч.
На 27.05.2019г.! Открихме и Началството, няма лабаво! След 37 години, среща в Елхово! Старшинката Петър Иванов, Стойчо Пенчев и Командира Атанас Атанасов!
А заместника Николай Добрев от Сливен?
По наше време той беше командир на 4 "Жупел"- Лесово.  При нас заместници бяха първо Николай Стоянов, после Красимир Кръстев.
Който не е бил там, той нищо не знае!
мл. с-т Никола Николов, ИСК, 5 ГЗ "ХАЛА"-
с. Вълча поляна, 6 ГО - Елхово. СК Дактил.

Статистика

Members
Total Members: 4717
Latest: В.Зашев
New This Month: 3
New This Week: 1
New Today: 0
Stats
Total Posts: 509947
Total Topics: 1913
Most Online Today: 292
Most Online Ever: 8646
(09.06.2026 г., 14:46 ч.)
Users Online
Members: 0
Guests: 105
Total: 105
Powered by EzPortal